banner47

banner25

banner5

banner33
22 Eylül 2017 Cuma

banner46

“IŞİD, İtalya’ya saldıracak”

İspanya, Finlandiya ve Rusya’da eylemler düzenleyen terör örgütü IŞİD’in bundan sonraki hedefinin İtalya olduğu öne sürüldü

21 Ağustos 2017 Pazartesi 23:46
“IŞİD, İtalya’ya saldıracak”
Terör örgütü DAEŞ'in yeni hedefinin İtalya olduğu iddia edildi.

İtalya’da gündemin ilk sıralarına oturan bu iddia, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) merkezli bağımsız Site Intel Group adlı teknik analiz kuruluşundan geldi.


Cihat yanlısı örgütlerin internetteki faaliyetlerini izleyen kuruluşun aktardığı bilgiye göre, DAEŞ üyeleri “Telegram”
isimli uçtan uca kodlama yapan ve ayarlandığında bir süre sonra mesajı kendiliğinden imha eden uygulama ile yaptıkları yazışmalarda, bir sonraki saldırı hedefinin İtalya olduğunu belirtti.


DAEŞ, propaganda araçlarıyla 2015 ve 2016 yıllarında da İtalya’yı açıkça tehdit etmişti.

Ülke basını hükümetin, saldırı riskine karşı zaten daha önce alınmış olan tedbirlere yenilerinin eklenmesine gerek olup olmadığı konusunda çalışmakta olduğunu yazdı.

ARAÇLI SALDIRI RİSKİNE KARŞI BETON BARİYELER


Bu arada, Barcelona’daki kamyonetli saldırının ardından İtalya’nın başkenti Roma ile Milano kentlerinde de güvenlik önlemleri artırıldı.


Aralık ayında Berlin’deki Noel pazarına bir TIR’la düzenlenen saldırının ardından, başta kentin merkezindeki Duomo Meydanı olmak üzere, Milano’da kritik noktalara beton bariyerler yerleştirilmişti.


Barcelona’da 13 kişinin öldüğü saldırının ertesi günü de, araçlı saldırı riskine karşı Milano’nun merkezine 12 beton bariyer daha konuldu.


Ülkenin en çok turist çeken kentleri arasında yer alan Milano’daki ünlü Vittorio Emanuele II Galerisi’nin girişlerine de bu bariyerlerden konulması kimilerinin tepkisine yol açtı. 


Bir sosyal medya kullanıcısı, Başbakan Paolo Gentiloni’nin terör saldırısı riskine karşı “duvar ve korku” politikası yürütmeyeceklerine ilişkin açıklamasına atıf yaparak, “Milano’daki galeri böyle güzel mi? Duvarlara hayır de ya sonra… etrafına bariyerler konsun”, bir diğeri de, “Yakında evimizin içine de bu bariyerlerden koyacaklar” diye yazdı.


    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
ARŞİV