banner47

banner32

banner5

banner33
23 Ağustos 2017 Çarşamba

banner46

Polise insan dışkısı

Venezuela'da yaklaşık 6 haftadır süren hükümet karşıtı protestolarda hayatını kaybedenlerin sayısı 39'a ulaştı. Protestocular polisle çatışmak için yeni bir yöntem buldu. Göstericiler kaplara insan dışkısı doldurup polislere atıyor

11 Mayıs 2017 Perşembe 17:37
Polise insan dışkısı
 Venezuela'da haftalardır devam eden hükümet karşıtı gösterilerde bir kez daha protestocular öldü. Başkan Nicolas Maduro'ya karşı Caracas'ta sokağa çıkan protestocuların hedefinde, Kongre'nin yetkilerini elinden alan Anayasa Mahkemesi vardı.

Yüksek mahkemeye yürüyen göstericileri polis biber gazı sıkarak engelledi. Maduro yanlısı silahlı milislerin de polise yardım ettiği görüldü.

Maskeli milislerden birinin silahını ateşlemesiyle 27 yaşındaki gösterici Miguel Castillo öldü. Uluslararası haber ajansları, son gösteride en az 93 kişinin de yaralandığını bildiriyor.

Pazartesi günü gerçekleşen protestoda vurulan Anderson Dugarte de bugün yaşamını yitirdi.

20 yaşlarının başındaki gösterici Hecder Lugo ise, hafta sonu hayatını kaybetmişti.

Nisan ayından bu yana sokaklarda 40'a yakın gösterici yaşamını yitirdi. Gözaltına alınanların sayısı ise 1300'den fazla.

Şiddetin giderek arttığı sokaklarda sık sık yağma olaylarına da rastlanıyor.

Öte yandan Başkent Caracas’ta polisin sert müdahalesine karşı protestocular ilginç bir yönteme başvurmaya başladı. Göstericiler, polise insan dışkısı atıyor. Bu yönteme molotof kokteylinden esinlenilerek “kakatof” kokteyli adı verildi. Yetkililer ise enfeksiyon riskinin artmasından endişe ediyor.

Venezuela polisiyse göstericileri dağıtmak için tazyikli su ve biber gazı kullanıyor. Gösterilerini sürdüren muhalifler, ülkedeki ekonomik krizden sorumlu tutukları Devlet Başkanı Maduro'nun istifasını istiyor. Venezuela halen dünyada enflasyonun en yüksek olduğu ülkeler arasında yer alıyor. Uluslararası Para Fonu IMF'nin verilerine göre ülkede bu yıl enflasyon yüzde 720'yi bulabilir.

 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
ARŞİV