banner47

banner32

banner33
01 Mayıs 2017 Pazartesi

Polisten polise sert müdahale

Brezilya'da emeklilik reformunu protesto etmek üzere toplanan bine yakın polis memurunun meclis binasına girmesiyle ortalık karıştı. Protestocuların genel kurul salonunun girişini işgal etme çabaları meclisi korumakla görevli meslektaşları tarafından biber gazı ve göz yaşartıcı gaz kullanılarak engellendi

19 Nisan 2017 Çarşamba 17:29
Polisten polise sert müdahale
 Brezilya'nın başkenti Brasilia'da emeklilik reformunu protesto etmek üzere meclis binasına giren polisler ile parlamentoyu korumakla görevli meslektaşları arasında arbede yaşandı. Minas Gerais, Ceara, Parana, Espirito Santo ve Santa Catarina eyaletlerinden polis örgütlerine mensup yaklaşık bin kişi, başkentte emeklilik reformunu protesto etti.

Brezilya Polis Memurları Birliği yetkililerinin verdiği bilgiye göre, protestocu polis memurlarından bir bölümünün mecliste milletvekillerine ayrılan alana girmeye çalışması nedeniyle arbede çıktı.

Parlamento binasına girmeye çalışan polislere meclis polisi giriş bölümünde engel oldu. Buna rağmen binanın girişindeki camları kırarak içeri giren protestocu polislere meslektaşları biber gazı ve göz yaşartıcı gazla karşılık verdi. Protestocu polislerin genel kurul salonuna giriş bölümünü işgal etme çabaları ise meclis özel harekat polisleri tarafından engellendi.

Olaylar sırasında çok sayıda polis gazlardan etkilendi. Federal Bölge Askeri Polisi protestocu 5 polisin gözaltına alındığını ancak kısa süre sonra serbest bırakıldığını duyurdu. Milletvekili Lincoln Portela, yaptığı açıklamada, protestocu polislerden bir grubun emeklilik reformundan sorumlu milletvekili Arthur Maia ile görüştüğünü aktardı. Lincoln, Maia ile görüşen öfkeli grubun emeklilik reformuna karşı tepkilerini dile getirdiğini, önergenin aylardır müzakere edildiğini ancak bir sonuca ulaşılamadığını ifade etti.

 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
ARŞİV