banner47

banner32

banner5

banner33
21 Eylül 2017 Perşembe

banner46

Üç bakan, maça gitti diye istifa etti

Portekiz'de özel bir şirketin davetini kabul ederek 2016'da Fransa'da düzenlenen Avrupa Futbol Şampiyonası'nda Portekiz Milli Takımı'nın maçlarını seyretmeye gittikleri ortaya çıkan üç devlet bakanı istifa etti

10 Temmuz 2017 Pazartesi 17:18
Üç bakan, maça gitti diye istifa etti
Portekiz'de özel bir şirketin davetini kabul ederek 2016'da Fransa'da düzenlenen Avrupa Futbol Şampiyonası'nda Portekiz Milli Takımı'nın maçlarını seyretmeye gittikleri ortaya çıkan üç devlet bakanı istifa etti.

Portekiz Başbakanı Antonio Costa, mali işlerden sorumlu Devlet Bakanı Fernando Rocha, endüstriden sorumlu  Devlet Bakanı Joao Vasconcelos ve uluslararası ilişkilerden sorumlu Devlet Bakanı Jorge Costa'nın istifalarını kabul etti.

Temmuz 2016'da Portekiz'in kupa kazandığı Avrupa Futbol Şampiyonası'nda "Galp" adlı petrol şirketinin davetlisi olarak 3 bakanın Fransa'ya gitmesiyle ilgili soruşturma açılmıştı. 

Costa, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Soruşturmada adlarının  geçmesi, savcılık tarafından herhangi bir şeyle suçlandıkları anlamına gelmiyor."  dedi.

Söz konusu dönemde Portekiz'de resmi görevlilerin özel davetleri kabul  etmesini yasaklayacak herhangi bir yasa bulunmuyordu.

Bakanlar, soruşturma  açılınca Fransa'ya yaptıkları seyahatin parasını Galp şirketine geri ödemişti.  

Portekiz'deki sosyalist hükümet, yaşanan tartışmalardan dolayı 2016 yılı sonunda  yeni bir yasa çıkararak resmi görevlilerin davetiye ve hediye almasına çok ciddi  sınırlamalar getirmişti.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
ARŞİV