banner47

banner25

banner5

banner33
19 Eylül 2017 Salı

banner46

“Akıncı yakında masaya dönecek”

Rum Dışişleri Bakanı Kasulidis, müzakerelerden ayrılma sebebinin ciddiyetle bağdaşmamasından ötürü Cumhurbaşkanı Akıncı’nın yakın zamanda müzakere masasına döneceğine inandığını söyledi

19 Mart 2017 Pazar 18:21
“Akıncı yakında masaya dönecek”
 Rum Dışişleri Bakanı Yoannis Kasulidis, “Türkiye’nin tehditlerine rağmen sondajlarda ilerlemekten başka seçeneklerinin bulunmadığını” iddia etti.

Kathimerini gazetesine göre, Rum Dışişleri Bakanı Yoannis Kasulidis, Güney Kıbrıs’ın sözde Münhasır Ekonomik Bölgesi’nde (MEB) gerçekleştirdiği sondaj çalışmalarına, Türkiye’nin tehditlerine rağmen devam etmekten başka seçeneği bulunmadığını söyledi.

Kasulidis, Türkiye’nin ise tehditlerini ne kadar ileriye taşıyacağına karar vermenin, sondaj şirketlerinin bağlı oldukları büyük devletlerle de karşı karşıya kalacak olmasından ötürü, yine Türkiye’nin elinde olduğunu ifade etti.

Yoannis Kasulidis söyleşisinde, Ege’de Türkiye ile Yunanistan arasında sıcak olay yaşanmasından endişe etmediğini ancak kazaların yaşanabileceğinden korktuğunu belirterek, Yunanistan ve Güney Kıbrıs’ın bu konularda soğukkanlı davranmaları gerektiğini vurguladı.

Türkiye’nin Hollanda ve Almanya gibi AB ülkeleriyle yaşadığı gerginliklerin sorulması üzerine Kasulidis, AB’deki büyük ülkelerdeki ve Türkiye’deki seçim süreçlerinin tamamlanmasının ardından Türkiye’nin bu ülkelerle mevcut ilişkisinin büyük oranda düzeleceğine inandığını ifade etti.Kasulidis, Kıbrıs sorunundaki gelişmelerin bunlarla alakası olmadığını, konunun Türkiye’nin artık belirli adımlar atmaya ne kadar hazır olup olmadığıyla ilgili olduğunu savundu. Kasulidis, müzakerelerden ayrılma sebebinin ciddiyetle bağdaşmamasından ötürü Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın yakın zamanda müzakere masasına döneceğine inandığını söyledi


TAK
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
ARŞİV