banner47

banner32

banner5

banner33
16 Ağustos 2017 Çarşamba

banner46

Gıda güvenliğinde farkımız yok

Güney’deki gıda denetimlerinde piyasada sınırın üzerinde zirai ilaç olan gıda ve sağlıksız koşullarda çalışan fırın, kasap ve benzeri işyerleri saptandı. Bazı gıdaların son kullanım tarihi geçmesine karşın pazarlandığı da ortaya çıktı

13 Nisan 2017 Perşembe 22:48
Gıda güvenliğinde farkımız yok
 Rum Sağlık ve Veteriner daireleri tarafından yaklaşan Paskalya yortusu nedeniyle yapılan taramalarda piyasada aflatoksin, sınırın üzerinde zirai ilaç ihtiva eden gıda ve sağlıksız koşullarda çalışan fırın, kasap ve benzeri işyerleri saptandı.

Politis’in haberine göre yapılan taramalarda aflatoksin ihtiva eden 20 ton kuru yemiş, sınırın üzerinde zirai ilaç kalıntısı bulunan 21 ton muz ve 600 kilo yeşil biber bulundu. 

Sağlıksız şartlarda üretim yapan bazı fırınlar saptandığı, bazı gıdaların son kullanım tarihi geçmesine karşın pazarlanmakta olduğu tespit edildi. 
Paskalya nedeniyle şu ana kadar 17 bin civarında büyük ve küçük baş havyan kesimi yapıldığı, bu sayının 30 bine yaklaşmasının beklendiği kaydedilirken, yapılan taramalarda sorunlu görülen 583 kilo et ve et ürününün toplandığı kaydedildi. 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
ARŞİV