banner47

banner25

banner5

banner33
20 Ağustos 2017 Pazar

banner46

“Rum istihbaratı beni takip ediyor”

Kiprianu, Rum İstihbarat Teşkilatı tarafından takip edildiğini söyledi

02 Ağustos 2017 Çarşamba 16:55
“Rum istihbaratı beni takip ediyor”
AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu ile Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis arasında, Ulusal Konsey toplantısı sırasında, Crans-Montana’da ne olduğu veya ne olmadığı konusunda anlaşmazlık yaşandığı belirtildi.

Politis gazetesi “Crans-Montana İçin Kavga-AKEL ve DİSİ Müzakerelerin Yeniden Başlaması Yolunu Gösterdi” başlıklı haberinde, Ulusal Konsey sırasında yaşananlara yer verirken, AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu ile Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis arasında tartışma yaşandığını yazdı.

Habere göre AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu, toplantı sırasında, İsviçre’ye, Kıbrıs sorununun çözümü önceliğiyle değil, akıllarının bir ucunda Türkiye’ye sorumluluk yüklemekle gidildiği suçlamasında bulunurken Anastasiadis buna yoğun bir şekilde tepki gösterdi.

Gazete, Kiprianu ile Anastasiadis arasındaki tartışmanın, Kiprianu’nun, Rum İstihbarat Teşkilatı’nın (KİP) kendisini takip ettiği şeklindeki suçlamasına kadar sürdüğünü yazdı.

Haberi “KİP Beni Takip Ediyor” şeklinde manşetten veren Fileleftheros gazetesi, Kiprianu’nun, hareketleri ve faaliyetlerinin KİP tarafından takip edildiği şeklinde Anastasiadis’e eleştirilerde
bulunduğunu belirtti.

Habere göre Kiprianu, hareketlerinin KİP tarafından izlendiğini, bundan dolayı-basına vermediği halde- BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide ile geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği görüşmenin sızdırıldığını ayrıca telefon görüşmelerinin de dinlendiğini ancak kendisinin onları yanıltmayı başardığını kaydetti.

TAK
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
ARŞİV