banner47

banner32

banner5

banner33
20 Ağustos 2017 Pazar

banner46

1 Milyon 600 bin TL’lik vurgun

Num Elektrik Elektronik Sanayi Ticaret şirketinde 2014-2017 yılları arasında muhasebe sorumlusu olarak çalışan Tayfun Güler, fatura tutarlarından tahsil ettiği 1 milyon 600 bin TL’yi kendi hesabına yatırdığı iddiasıyla tutuklandı

09 Ağustos 2017 Çarşamba 23:32
1 Milyon 600 bin TL’lik vurgun
Evrim KAMALI-Lefkoşa’da faaliyet gösteren ve KKTurkcell firmasına elektronik hizmet sağlayan Num Elektrik Elektronik Sanayi Ticaret şirketinde 2014 - 2017 tarihleri arasında, muhasebe ve finans işlemlerinden sorumlu olarak çalışan zanlı Tayfun Güler konu işyerine yapılan yüklü miktardaki ödemeyi çaldığı gerekçesi ile tutuklanarak  mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak soruşturmayı yürüten Polis çavuşu Tolga Ateşli olayla ilgili bulguları aktardı. Ateşli huzurda bulunan zanlı Tayfun Güler’in 2014 - 2017 tarihleri arasında, muhasebe ve finans işlemlerinden sorumlu olarak görev aldığı Num Elektrik Elektronik Sanayi Ticaret şirketinde konu şirketin KKTCELL firmasına vermiş oldukları baz istasyonları montaj, bakım ve işletmelerine karşılık temin edilen fatura tutarlarından tahsil ettiği ve yapılan hesaplamalara göre ilk etap da toplam 1.600.000 TL parayı şirket hesabına yatırmayıp, zimmetine geçirdiği gerekçesi ile aleyhinde soruşturma başlatıldığını söyledi. Polis zanlının mayıs ayı itibari ile yapılan şikâyet üzerine aranan kişi olduğunu ve önceki gün Ercan Havaalanından çıkış yapmak isterken tespit edilerek tutuklandığını belirtti. Polis çavuşu Tolga Ateşli mesele ile ilgili olarak yürütülen soruşturmanın henüz devam ettiğini ve alınması gereken ifadeler ve incelenmesi gereken evraklar olduğunu belirterek zanlının ilk etap da 2 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Rauf Kürşad zanlının soruşturmanın salimen yürütüle bilmesi için ilk etap da 2 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
ARŞİV