banner47

banner32

banner5

banner33
21 Eylül 2017 Perşembe

banner46

“Çalışma Dairesi figüran hale gelecek”

KTAMS, İş Gücü Anlaşması’nın, Çalışma Dairesi’ni figüran haline getireceğini vurguladı

17 Mayıs 2017 Çarşamba 17:27
“Çalışma Dairesi figüran hale gelecek”
  Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) Başkanı Ahmet Kaptan, Türkiye ile imzalanan “İş Gücü Anlaşması’nın”, Çalışma Dairesi’ni ülkenin çalışma yaşamında figüran haline getireceğini savundu.

Kaptan yaptığı yazılı açıklamada, anlaşmanın ülkeyi tam anlamı ile “sorma gir hanına” çevirecek bir içeriğe sahip olduğunu ileri sürerek, “Bu bağlamda istihdam yapılmak istenen alanlarda işsiz vatandaşlarımızın bulunup bulunmadığına bakılmaksızın aynı zamanda Çalışma Dairesi’nden ön izin şartı aranmaksızın yabancı işçi çalıştırmak isteyen işverenler Türkiye İş Kurumu veya Türkiye İş Kurumu’ndan yetki almış özel istihdam şirketleri tarafından istihdam yapmayı kolayca gerçekleştirebilecektir” dedi.

Ülkedeki ücret dengesini daha da aşağı çekecek antlaşmanın, işsiz gençlerin çoğalmasına yol açacağına işaret eden Kaptan, 11 yıldır Çalışma Dairesi’ne kadrolu personel istihdam edilmeyerek dairenin kayıt dışılığa karşı mücadele edebilme kabiliyetinin siyasiler tarafından sekteye uğratıldığını savundu.

ORTAK HAREKET ÇAĞRISI

Kaptan şöyle devam etti:

“Kayıt dışılığın bilerek ve isteyerek artırıldığı bu ortamda esas amacın Türkiye’de her geçen gün artan işsizler ordusuna alternatif bir alan yaratarak ülkeye giriş çıkışın tamamen kontrolsüz gerçekleşebilmesini sağlamak olduğu açıkça görülmektedir.

KTAMS olarak toplumun geleceğine ipotek koyan bu anlayışa karşı topyekûn mücadele edilmesi gerektiğine inanıyor, tüm kesimleri ortak hareket etmeye çağırıyoruz.”

TAK
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
ARŞİV