banner47

banner25

banner5

banner33
22 Eylül 2017 Cuma

banner46

Cep Mağusa rehber olacak

Gazimağusa’nın tarihi mirasıyla ilgili rehber niteliğindeki “Cep Mağusa” isimli kitapçık, Arter’e takdim edildi

23 Ağustos 2017 Çarşamba 23:36
Cep Mağusa rehber olacak
 Serdar Atai ile Zorlu Cezaroğlu, yeni yayımladıkları, Gazimağusa’nın tarihi mirasıyla ilgili rehber niteliğindeki “Cep Mağusa” isimli kitapçığı, Belediye Başkanı İsmail Arter’e takdim etti.

Belediye Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, Serdar Atai ve Zorlu Cezaroğlu’nun birlikte hazırladığı “Cep Mağusa” adlı kitapta hem Mağusa’nın tarihi yerleriyle ilgili bilgiler ve resimler içeriyor.

ARTER: “YAŞADIKLARI KENTE SEVGİ VE İLGİLERİYLE DİKKAT ÇEKİYORLAR”

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, çok uzun yıllardır tanıdığı Zorlu Cezaroğlu ve Serdar Atai’nin yaşadıkları kente sevgileri ve ilgileri ile dikkat çektiğini ifade ederek, Mağusa’nın bütün tarihi yerlerini içeren eserin belediye olarak kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi.

İkilinin özenerek hazırladığı kitapçığın hem büyük bir eksikliği gidereceğini belirten Arter, “Serdar Atai ve Zorlu Cezaroğlu’na emeklerinden dolayı ne kadar teşekkür etsek az kalır” dedi.

Serdar Atai de, Mağusa’nın ülke genelinde en fazla kültürel miras barındıran yerleşim birimi olduğunu ifade ederek, turizm anlamında dezavantajlı durumdan avantajlı duruma geçemeyen Mağusa’yı çok daha iyi anlatmaya ve tanıtmaya ihtiyaç olduğunu, bu tür kitapların yurt dışında da yaygın olarak ziyaretçilere ve gezginlere kentleri tanıtmada etkin bir enstrüman olarak kullanıldığını söyledi.

Atai, rahat okunan, kolay taşınabilir, fotoğraf ve anlatım içeriği zengin kitapların tercih edildiğini, Mağusa’nın bunu hak ettiğini düşünerek bayağı bir emek harcayarak kitapçığı hazırladıklarını anlattı.

Kitapçığın varlığından yetkilileri haberdar etmek ve kendi misafirlerine Mağusa’yı daha iyi tanıtacakları bir araç sağlayarak yardımcı olmak arzusunda olduklarını ifade eden Atai, Belediye Başkanı İsmail Arter’e gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür etti.
TAK
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
ARŞİV