banner47

banner32

banner5

banner33
20 Ağustos 2017 Pazar

banner46

Cinayeti fırsat bilip dolandırdı

Zehra Sorver cinayetinin zanlıları olan baba ve oğlun tutuksuz yargılanacağını sağlayacağını beyan ederek, kendisini emekli polis amiri olarak tanıtıp Sorver’in akrabalarından sahtekârlıkla para temin eden Hüseyin Bingöl tutuklandı

08 Ağustos 2017 Salı 19:33
Cinayeti fırsat bilip dolandırdı
 Evrim KAMALI-Alayköy’de meydana gelen Zehra Sorver cinayeti zanlıları Levent Sorver ve M.S’nin tutuksuz yargılanacağını sağlayacağını beyan ederek akrabalarından sahtekârlıkla para temin eden 60 yaşındaki zanlı Hüseyin Bingöl tutuklanarak Lefkoşa’da mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren Polis memuru Erkan Çelik olayla ilgili bulguları aktardı. Çelik huzurda bulunan zanlı Hüseyin Bingöl’ün kendisini emekli polis amiri olarak tanıttıktan sonra 2017 Haziran ayı içerisinde, Alayköy’de meydana gelen Zehra Sorver cinayeti zanlıları Levent Sorver ve M.S’nin tutuksuz yargılanmalarını sağlayacağı vaadinde bulunarak akrabalarında para aldığını söyledi. Polis zanlı Bingöl’ün Levent Sorver’in kardeşi Yusuf Sorver’den 5400 TL ve Kemal Bağışlayan’dan ise 600 TL nakit para alıp toplam 6000 TL parayı sahtekârlıkla temin ettiğini söyledi. Polis memuru Erkan Karam mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturmanın tamamlandığını ve zanlının mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Mahkemenin söz vermesi üzerine konuşan zanlı “Polis suçumu söyledi ekleyecek bir şey yok” dedi.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Cenkay İnan zanlının ilerde görüşülecek davalarında hazır olmasını sağlamak maksadı ile yurtdışına çıkışının yasaklanması, haftada 1 gün en yakın polis karakoluna ispati vücut etmesi ve KKTC vatandaşı muteber 1 kefilin 30 bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
ARŞİV