banner47

banner25

banner5

banner33
22 Eylül 2017 Cuma

banner46

“Çok sayıda arazi İsraillilere satıldı”

TKP Yeni Güçler Başkan Yardımcısı Tunalı, çok sayıda arazinin İsrailliler tarafından satın alındığını vurguladı ve Hükümeti önlem almaya çağırdı

24 Ağustos 2017 Perşembe 20:04
“Çok sayıda arazi İsraillilere satıldı”
 Toplumcu Kurtuluş Partisi Yeni Güçler Başkan Yardımcısı Tözün Tunalı, gerek KKTC’de, gerekse Kıbrıs Rum kesiminde çok sayıda arazinin İsrailliler tarafından satın alındığını iddia etti ve Hükümeti önlem almaya çağırdı.

Tunalı, yaptığı yazılı açıklamada, özellikle İskele bölgesi ve bölgeye bağlı birçok köyde arazilerin İsrail kökenli kişilere satıldığını, bunun göstergelerinden birinin de Bakanlar Kurulu tarafından 31 yabancı uyruklu kişiye KKTC’de arazi alma hakkı verilmesi olduğunu savundu.

Kıbrıs’ta 1200’lü yıllarda 50 bin İsrailli’nin yerleştirildiğini daha sonra bu insanların buralardan ayrıldığını belirten Tunalı, “Gerek Rum tarafında gerekse Türk tarafında birçok arazinin İsrailli kişiler tarafından alındığı görülüyor. Bütün bunları birleştirdiğimiz zaman bir gün gelecek gerek Rum tarafında gerekse Türk tarafında çok az toprağın kalacağını göreceğiz” dedi.

On yıl sonra KKTC toprağının İsraillilere geçeceğini ileri süren Tunalı, “Hükümet bu konuda hemen şimdi tüm tedbirlerini alıp bu konuda gerekli her türlü girişimi başlatmak zorundadır” dedi.

Tunalı, arazilerin satılmasında KKTC’den şirketler, avukatlar ve eski ve yeni milletvekili yakınlarının aracı olduğunu söylentilerinin etrafta dolaştığını da belirtti.

KKTC’li hatırı sayılır kişilerin adlarına araziler alınarak büyük inşaatlar yapıldığını iddia eden Tunalı, Gaziveren, Bafra ,Girne, Çatalköy, Beşparmak köyü, Tatlısu gibi bölgelerde pek çok arazi satıldığını, Erenköy, Sipahi, Karpaz, Bafra, Boğaztepe, İskele ve Ötüken’de arazilerin arandığı yönünde duyurular yapıldığını ileri sürdü. 
TAK
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
ARŞİV