banner47

banner25

banner5

banner33
22 Eylül 2017 Cuma

banner46

“Engelliler hakkında güçlü mesaj verilmeli”

YDÜ İletişim Fakültesi, Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu’nu ağırladı

25 Ağustos 2017 Cuma 21:48
“Engelliler hakkında güçlü mesaj verilmeli”
 Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi, Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı ve yönetim kurulu üyesini ağırladı.

Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi 2017- 2018 Eğitim dönemi çerçevesinde ele alacağı yeni projelerin öngörüşmeleri için faaliyete başladı. Bu kapsamda geçtiğimiz günlerde fakülteye ziyarette bulunan Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Hasan Sayyıdan ve yönetim kurulu üyesi Ali Çavdar'la “Engelsiz İletişim” projesi  kapsamında öneriler geliştirildi. Fakülte Dekan Vekili Doç.Dr. Gökçe Keçeci’nin yürüttüğü toplantıda “Engelsiz İletişim” başlığı altında sosyal medya, televizyon-sinema ve radyo projeleri konuşuldu.

 Toplantıda ; günümüzde Yasama, Yürütme ve Yargı ‘dan sonra dördüncü büyük güç olan medyanın ekonomik, siyasal ve sosyal alanlarda toplumun tutum, düşünce ve davranışlarını etkileme gücü göz önünde bulundurulması, değiştirme gücüne sahip olduğu unutulmadan davranılması gerekliliğinden hareketle, genç iletişimcilere yönelik farkındalık yaratması adına ortak  görevler üstlenileceği üzerine projeler geliştirildiği belirtildi.

 Keçeci toplantı ile ilgili olarak ; “Bilginin üretilmesi ve aktarılması hussunda  , bilgiyi kullanma ve aktarma biçimlerinde de değişim ve gelişim yaşanmasından dolayı iletişim alanında ortaya çıkan yeni medya araçlarının engelli bireylerin günlük yaşamında da önemli bir unsur

haline geldiğini biliyoruz ve bu konuda üzerimize düşen sorumluluğu iletişim fakültesi olarak üstleneceğiz”dedi. 
Medyada engellileri yok saymak ya da onlara çok sınırlı bir biçimde yer vermek, engellileri olumsuzlukların konusu yapmak ,engellilerin sıradan davranışlarının abartılması ve onlara olağan üstü güçler yüklenmesi olmadan yayınlar yapılması gerekliliği üzerinde duruldu.

“Engelliler hakkında mesajlar verilirken asla duygu sömürüsü yapan mağduriyet içeren mesajlar verilmemeli, engelliler hakkında pozitif, güçlü mesaj verilmesi elden bırakılmamalıdır” denildi.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
ARŞİV