banner47

banner32

banner5

banner33
21 Eylül 2017 Perşembe

banner46

Gönyeli çemberinde sona doğru

Gönyeli çemberi birinci etap kaçış yolları projesi Ağustos sonu tamamlanacak

13 Temmuz 2017 Perşembe 17:32
Gönyeli çemberinde sona doğru
 Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, Gönyeli çemberinde devam eden, 1’nci etap kaçış yolları projesi çalışmalarını yerinde incelemek amacıyla, Gönyeli çemberini ziyaret etti.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı bürokrat ve teknik ekibinin de eşlik ettiği Dürüst, çalışmaları gerçekleştiren firma yetkilileri ve teknik personelden bilgi aldı.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, firma yetkilileri ile bir süre görüşen Bakan Dürüst, basına çalışmaların son durumu hakkında açıklama yaptı.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, KKTC’nin kalbi konumundaki Gönyeli çemberi trafiğinin rahatlatılmasına yönelik olarak başlattıkları ve 2 etap şeklinde projelendirilen çalışmaların, 1’nci etabı olan kaçış yolları yapım projesinin, ihaleyi kazanan firma tarafından süratle devam ettiğini belirtti.

“Teknik personelden almış olduğum bilgiler, çalışmaların süratle devam etmekte ve çalışmaları aksatacak herhangi bir sorun da bulunmadığı yönünde. Çalışmalar şu anda son kat asfaltlama olan aşınma paylarının döküleceği bir noktaya gelmek üzere” diyen Bakan Dürüst, projenin hedeflenen sürenin biraz gerisinde kalmasının en büyük sebebinin, Gönyeli çemberinin KKTC trafiğinin en yoğun olduğu yer olması ve bundan dolayı alt yapı düzenlemelerinin yavaş ilerlemek zorunda kalması olduğunu söyledi.

Dürüst, Gönyeli çemberi 1’nci etap kaçış yolları projesinin, Türkiye Cumhuriyeti’nin katkıları ile çalışmalarda beklenmedik bir sorun meydana gelmemesi halinde Ağustos ayının sonlarına doğru tamamlanarak, halkın hizmetine sunulacağını kaydetti.

Bakan Dürüst, projenin tamamlanması ile birlikte, Gönyeli çemberi trafiğinin büyük oranda rahatlayacağı inancında olduklarını belirterek, çalışmaların devam ettiği müddetçe, Gönyeli çemberini kullanan sürücülerin kaçış yollarını kullanmamaları gerektiğinin altını çizdi.

TAK
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
ARŞİV