banner47

banner32

banner5

banner33
21 Eylül 2017 Perşembe

banner46

Hatıra için G3 mermisi sakladı

Ülkemizde öğrenci olarak bulunan ve kiralamış olduğu evde bulduğu G3 mermisini hatıra amaçlı yanına alan 23 yaşındaki Oğulcan Bekâr, Ercan’dan çıkış yapmak isterken yakalandı

16 Temmuz 2017 Pazar 04:43
Hatıra için G3 mermisi sakladı
Evrim KAMALI-Ülkemizde öğrenci olarak bulunan ve kiralamış olduğu evde bulduğu G3 mermisini hatıra amaçlı yanına alan 23 yaşındaki zanlı Oğulcan Bekâr, Ercan Havaalanı’ndan çıkış yapmak isterken yakalandı. Tutuklanan zanlı dün teminata bağlanmak üzere mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Ömer Ülger olayla ilgili bulguları aktardı. Ülger huzurda bulunan zanlı Oğulcan Bekâr’ın 14 Temmuz tarihinde saat 23.00 sıralarında, Ercan Havalimanından çıkış yapmak istediği esnada bagajında yapılan Xray kontrolünde bir adet 7.62 mm çapındaki canlı G3 mermisi bulunması üzerine tutuklandığını söyledi. Polis zanlının gönüllü ifade vererek suçunu kabul ettiğini, ülkemizde öğrenci statüsünde bulunduğunu başlatılan soruşturmanın tamamlandığını belirterek mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Cenkay İnan zanlının ilerde görüşülecek davasında hazır olmasını sağlamak maksadı ile yurtdışına çıkışının yasaklanması ve haftada 1 gün en yakın polis karakoluna ispati vücut etmesi koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
ARŞİV