banner47

banner32

banner5

banner33
22 Eylül 2017 Cuma

banner46

"Her hafta 50 kişiye vatandaşlık"

Erhürman, her hafta gerekçesiz olarak 50-60 kişiye vatandaşlık verildiğini söyledi

25 Ağustos 2017 Cuma 21:53
 Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, her hafta gerekçesiz olarak 50-60 kişiye vatandaşlık verildiğini söyledi.

CTP’den verilen bilgiye göre, partinin Türkmenköy ziyaretinde konuşan Erhürman, hükümetin vatandaşlık politikalarını eleştirdi Erhürman , “Her hafta Bakanlar Kurulu gerekçesiz olarak 50-60 kişiye vatandaşlık veriyor. Yılı dolanlar zaten İçişleri Bakanlığı’ndan alıyor” dedi.

EVİN İÇİNİ TEMİZLEMEK…

Erhürman, Ulusal Birlik Partisi-Demokrat Parti hükümetinin “evimizin içini temizleyelim” ifadelerine atıfta bulunurken de, “Niyetleri evin içini temizlemek değil. Bunların ‘evin içini temizleyelim’ söylemleri, yıllardır Kıbrıs’ın kuzeyinde kurdukları statükonun devam etmesini istedikleri anlamını taşır” diye konuştu.

CTP HER ZAMAN FEDERASYON TEZİNİ SAVUNDU

CTP’nin her zaman federasyon tezini savunduğunu kaydeden Erhürman, hükümet partilerinin ise İsviçre’de yer alan son görüşmelerden sonra federasyon formülünün bittiğini, ‘B planı’ denilen ibareyi kullandığını ifade etti.

MARONİT AÇILIMININ ÖNÜNÜ KESEN YİNE HÜKÜMETTİ

Maronit’lerin köylerine geri dönmeleri açılımının ise İsviçre görüşmelerinden dokuz ay önce gündeme geldiğini ve CTP’nin de buna destek verdiğini anlatan Erhürman, o dönemlerde bu açılımın önünün Başbakan Yardımcısı Denktaş ve Başbakan Hüseyin Özgürgün ikilisi tarafından kesildiğini, Maraş’ın açılması ve Taşınmaz Mal Komisyonu’nun yetkilerinin genişletilmesi gibi konularda da hükümet tarafından gündeme getirilmesine karşın herhangi bir ilerleme sağlanamadığını ileri sürdü.

İNSANLARIMIZIN YARATICILIKLARINI TOPLUMSAL HALE DÖNÜŞTÜRMELİYİZ

Kıbrıslı Türkler için sürekli ‘siz bir şey yapamazsınız’ ifadesinin kullanıldığını vurgulayan Erhürman, parti olarak ülkenin dört bir yanını gezdiklerini ve bu söylemlerin tam aksine üreten birçok insan gördüklerini dile getirdi. Kıbrıslı Türklerin bu yaratıcılıklarını toplumsal hale dönüştürmeleri gerektiğini kaydeden Erhürman, gelecek nesilleri adada tutmak ve bu topraklara tırnaklarını geçirmesi için her türlü planlamayı yapacaklarını belirtti. 

TAK
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
ARŞİV