banner47

banner25

banner5

banner33
23 Ağustos 2017 Çarşamba

banner46

İki kök kenevire beş ay hapis

Lefke’de ikametgâhlarında iki kök hintkeneviri yetiştiren Mehmet Aslan ve Mehmet Akbaş, beşer ay hapis cezası ile cezalandırıldı

11 Ağustos 2017 Cuma 21:51
İki kök kenevire beş ay hapis
Evrim KAMALI-Lefke’de ikametgâhlarında iki kök hintkeneviri yetiştiren sanıklar Mehmet Aslan ve Mehmet Akbaş aleyhindeki karar dün Lefkoşa Ağır Ceza mahkemesi tarafından açıklandı.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyeti Başkan Fadıl Aksun ve Yargıçlar GökanAsafoğulları, Meltem Dündar’ın oy birliği ile vermiş olduğu kararı Yargıç Asafoğulları açıkladı.

Kararda sanıklar lehine ve aleyhine olan olguları değerlendirdiklerini belirten Asafoğulları bu tür suçlara hoş görü ile yaklaşılamayacağını ve hapis cezası dışında bir ceza verilemeyeceğinin altını çizdi. Yargıç kararda ancak sanıkların Üniversite öğrencisi olmasını ve okullarını bitirip mezun olmalarını alacakları cezayı ülkelerinden uzakta çekecek olmalarını lehlerine hafifletici sebep olarak değerlendirdiklerini söyledi.

Yargıç Gökan Asafoğulları tüm olgular ve aktardıkları ışığında sanıkları suçlu bulup mahkûm ettikleri 2 kök hintkeneviri ziraatı suçlarından 5 ay hapis cezası ile cezalandırdıklarını açıkladı.

 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
ARŞİV