banner47

banner25

banner5

banner33
21 Eylül 2017 Perşembe

banner46

İstanbul’da başarılı temsiliyet

YDÜ Hemşirelik Bölümü öğrencileri, Bahçeşehir Üniversitesi’nde bildiri sundu

17 Mayıs 2017 Çarşamba 17:23
İstanbul’da başarılı temsiliyet
 Yakın Doğu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü’nden 12 öğrenci, İstanbul’da Bahçeşehir Üniversitesi’nde düzenlenen 16. Ulusal Hemşirelik Öğrenci Kongresi’ne katılarak poster ve sözel bildiri sundu.

YDÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü öğretim elemanlarından Yrd. Doç. Dr. Özdem Nurluöz, Uzm. Samineh Esmaeilzadeh danışmanlığında, kongrede Hemşirelik Bölümü 3. Sınıf öğrencilerinden Ahmet Enes Güngördü, Berna Gerdan ve Rana Ekmen tarafından hazırlanan “Farklı Kuşakların Hemşirelerden Beklentilerinin Algılanması” konulu poster ve sözel bildiri sunulduğu belirtildi. Ayrıca Ahmet Enes Güngördü “Farklı Kuşakların Hemşirelerden Beklentileri” konusunda verilen konferansın oturum başkanlığını yürüttüğü de bildirildi.

“Kuşaklararası Hemşirelik” teması sunulan programda, kuşaklararası bakım algısı benzerlikler-farklılıklar, farkları nasıl yönetebiliriz, farklı kuşakta olan hastaların sağlık bakım beklentileri, farklı kuşakta olan hemşirelerin sağlık bakım uygulamaları, genç kuşaklar nasıl bir çalışma ortamı bekler, kuşaklararasında örgütlenme farkları ve benzerlikleri, kuşaklarda eğitim farklarının bakıma yansımaları, teknolojinin kuşaklararası sağlık bakımına etkisi, gelecekte hemşirelerden beklentiler, kuşaklararası hemşire hasta modelleri, yaratıcılık ve hemşirelik, kuşaklararası iletişim, sosyal medya ve hemşirelik, kariyer planlamada kuşaklararası farklar, zaman yönetiminde kuşaklararası farklar, motivasyon ve ödül beklentisinde kuşaklararası farklar alt başlıklarında konular işlendi.

Yakın Doğu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yard.Hemşirelik Bölümü Başkanı Doç. Dr. Ümran Dal Yılmaz; "Hemşirelik öğrencilerinin, bireysel ve mesleki gelişimleri açısından öğrencilik dönemlerinde  bu tür bilimsel aktivitelere  katılımı son derece önemli olup,  öğrencilerimizin Üniversitemizi de başarılı bir şekilde  temsil etmeleri YDÜ SBF Hemşirelik bölümü olarak bizleri gururlandırmıştır" dedi

 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
ARŞİV