banner47

banner25

banner5

banner33
19 Eylül 2017 Salı

banner46

Kaderin böylesi

4 yaşındayken doktorların yanlış penisilin iğnesi vurması sonucu böbreğini kaybeden ve annesinin 10 yaşındayken verdiği böbreği de 14 yaşındayken iflas eden 27 yaşındaki Fırat Balcı, daha fazla hayata tutunamadı ve yaşamını yitirdi

16 Nisan 2013 Salı 10:11
Kaderin böylesi
 Davut ULAŞ-HALKIN SESİ-Demirhan yasta! 27 yaşındaki Fırat Balcı böbrek yetmezliği sonucu yaşamını yitirdi.

Dört yaşındayken doktorların yanlış penisilin iğnesi vurması sonucu böbreğini kaybeden ve annesinin 10 yaşındayken verdiği böbreği de 14 yaşındayken iflas eden talihsiz Fırat, daha fazla hayata tutunamadı.

Önceki gün saat 21:00 sıralarında böbrek yetmezliği sebebiyle rahatsızlanan 27 yaşındaki Fırat Balcı arkadaşları tarafından hastaneye götürülmek isterken yolda hayatını kaybetti. 

Balcı’nın hikâyesi ise yürek burkan cinsten…

Pembe ve Osman Balcı çiftinin en küçük oğlu olan Fırat Balcı, dört yaşındayken doktor hatasının kurbanı oldu.

Hafif bir rahatsızlıktan dolayı hastaneye götürülen Balcı’ya, doktorlar penisilin iğnesi vurdu ancak Balcı’nın vücut kaldıramayınca böbreğinin birini kaybetti. Tek böbrekle altı yıl boyunca yaşıtlarına göre hareketsiz ve mutsuz bir şekilde yaşamını sürdürmeye çalışan Fırat Balcı’nın annesi Pembe Balcı, böbreğinin birini oğluna bağışladı.

ANNESİNİN VERDİĞİ BÖBREK DE İFLAS ETTİ

Ancak Pembe Balcı’nın oğluna bağışladığı böbrek de en fazla dört yıl dayanabildi.

14 yaşından itibaren tek böbrekle hayata tutunmaya çalışan ve haftanın üç günü diyalize giderek tedavi olan Balcı önceki gün rahatsızlandı.

Arkadaşları acil servisi arayarak ambulans çağırdı ancak telefona çıkan olmaması üzerine arkadaşları kendi çabalarıyla Balcı’yı özel araçlarına bindirip hastaneye götürmeye çalıştı.

YOLDA HAYATINI KAYBETTİ

Ancak Balcı’nın bedeni daha fazla dayanamadı ve yolda hayatının kaybetti. HALKIN SESİ’ne konuşan Fırat Balcı’nın 20 yıllık arkadaşı Ali Minnoş, yaşadıkları acı dolu dakikaları şöyle anlattı:

“Fırat’ın rahatsızlandığını görünce hemen Acil Servis’i aradık. Ancak telefona kimse çıkmadı. Durumun ciddiyetinin farkındaydık ve bilinçsiz bir şekilde arkadaşımızı Demirhan’dan özel aracımıza bindirip Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi’ne yetiştirmeye çalıştık. Ancak yolda kollarım arasında öldü.

HASTANEYİ ARADIK KİMSE TELEFONA BAKMADI

Minnoş, hastaneye götürdüklerinde bir sedyecinin bile olmadığını belirtti ve

yine hastaneden sedyeyi kendilerinin alıp hastayı taşıdıklarını ancak acil servis bölümünde de bir doktorun olduğunu ifade etti.

Bunun bir sorumsuzluk olduğunu belirten Minnoş, “Belki ambulans gelse hızlı bir şekilde hastaneye yetiştirebilirdik. Biz hastayı yolda çok sarstık. İnsan hayatı bu kadar ucuz olabilir mi?” diye sitem etti

EN BÜYÜK DİLEĞİ GERÇEKLEŞEMEDİ

Fırat Balcı’nın babası Osman Balcı’da “Hastaneyi aradık ama kimse gelmedi. Artık yapacak bir şey yok” diyerek üzüntüsünü belirtti. Fırat Balcı’nın aşığı olduğu takımı Galatasaray’ın renkleri olan sarı kırmızıdan yapmış olduğu kuş kafesi içindeki kanaryalar ve çok sevdiği köpeği geride sahipsiz kaldı.

Fırat Balcı’nın en büyük isteği ise çok sevdiği takımı Galatasaray’ın maçını İstanbul  TT Arena Stadı’nda izlemekti. Ancak kötü kaderi buna izin vermedi…

 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
ARŞİV