banner47

banner25

banner5

banner33
19 Eylül 2017 Salı

banner46

"Kalifiye personel eksikliği var"

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı İsmail Başarır, Girne Turizm Limanı’nın KKTC’nin dış dünyaya açılan önemli liman kapılarından bir tanesi olduğunu söyledi

30 Temmuz 2013 Salı 19:13
 Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı İsmail Başarır, Girne Turizm Limanı’nın KKTC’nin dış dünyaya açılan önemli liman kapılarından bir tanesi olduğunu söyledi.

Bakanlığa bağlı dairelere ziyaretlerini sürdüren Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı İsmail Başarır, bugün de Lefke ile Girne bölgesindeki bakanlığına bağlı daireleri ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.

İlk olarak Lefke bölgesine giderek burada yapımı devam eden Lefke – Güzelyurt çift şeritli yol çalışmalarını yerinde gören Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı İsmail Başarır, daha sonra geçtiği Girne’de Turizm Limanı, Girne Baş Kılavuzluk ve Liman Başkanlığı, Kıyı Emniyeti ve Gemi Kurtarma Şti. Telekomünikasyon ve Posta Daireleri’nde de incelemelerde bulundu.

Girne Turizm Limanı’nda Girne Baş Kılavuzluk ve Liman Başkanlığı’na gerçekleştirdiği ziyarette, Baş Kılavuz ve Liman Başkanı Mehmet Kutlu Bayramoğlu ile görüşerek bilgi alan Bakan Başarır, burada basına açıklamalarda bulundu.

BAŞARIR

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı İsmail Başarır yaptığı açıklamada, Girne Turizm Limanı’nın KKTC’nin dış dünyaya açılan önemli liman kapılarından bir tanesi olduğunu belirterek, buradan her gün karşılıklı olarak Taşucu, Alanya ve Mersin’e seferler yapılmakta olduğunu söyledi.

Girne Turizm Limanı’nda romörkör ile kalifiye personel eksikliği bulunduğunu, bunun yanında limana giden yolun altyapısının da iyi olmadığının anlaşıldığını ifade eden Bakan İsmail Başarır,  gerekenin yapılması için çalışma başlatılacağını söyledi.

Bakan İsmail Başarır ülke vatandaşlarının dünya standartlarında hizmet alabilmeleri için gerekli adımların atılmasını sağlayacaklarını da kaydetti.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
ARŞİV