banner47

banner25

banner5

banner33
21 Eylül 2017 Perşembe

banner46

"Kıbrıslı Türkler için övünç kaynağı"

Meral Akıncı, Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Hastanesi’ne övgüler yağdırdı

17 Nisan 2017 Pazartesi 22:29
 Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın eşi Meral Akıncı, Dr.Suat Günsel Girne Üniversitesi Hastanesi Ve Denizcilik Fakültesi Similatör Merkezi’ni ziyaret etti.

Kasım 2016 tarihinde tüm donanımıyla halkın hizmetine açılmış olan hastane hakkında detaylı bilgiler alan Akıncı gördüklerinden çok etkilendiğini ifade ederken sözlerine şöyle devam etti;  “Hastaneyi gezerken gerçekten Dr. Suat Günsel’in sözleri aklımdan bir bir geçti. “Adada kıtalı gibi yaşamak” sözüyle gerçekten ne kadar da doğru söylemiş. Hatta bazı kıtalarda olmayan vizyonunun özelliklerini Kıbrıs Türk halkına yaşattığı için kendisine özellikle teşekkür etmek istiyorum. Buradaki hizmet, teknik donanım ve doktorlar insana kendini evindeymiş gibi hissettiriyor” şeklinde konuştu.  

Akıncı sözlerine şöyle devam etti:

“Sadece sağlık ve eğitim  alanında değil, kültür ve sanat alanındaki atılımlar ve spor alanında ülkemize getirdiğiniz kupalar yine kıtasal ölçekte olma özelliği taşımaktadır. Bunlar takdire şayandır. Biz Kıbrıslı Türkler için övünç kaynağıdır.

Sağlık gibi kanayan bir yaramıza da hem Lefkoşa’da hem de Girne’de dünyanın farklı ülkelerinden şifa arayan kişilere kapılarını açacak, yarışacak, hatta bunların ötesine geçmiş bir şekilde bu hizmeti sunmak büyük bir zenginliktir. Bugün burada gördüklerimiz, eğitim ve uygulamanın birlikte gitmesi dünyada eşi benzeri çok az bulunan imkanlar arasındadır, başarılarınızın devamını dilerim”. 

Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Altunç’tan da Simülatör Merkezi hakkında detaylı bilgiler alan Sayın Akıncı, “öğrencileriniz böylesine kaliteli bir eğitim aldıkları için gerçekten çok şanslı, bu fırsatları görme ve deneyimleme fırsatınını verdiğiniz için çok teşekkür ederim” dedi.  

Meral Akıncı ziyaret sırasında, Similatör Merkezinde bulunan Kaptan Köşkü similatöründe, yük gemisinin dümenine geçerek gemiyi  bir süre kumanda da ederek geminin similatör ortamındaki seyrini sağladı. 

 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
ARŞİV