banner47

banner25

banner5

banner33
16 Ağustos 2017 Çarşamba

banner46

Kız izciler için yeni tesis

Lefkoşa’da faaliyet gösterecek olan Güner Nejat Kız İzci Tesisleri’nin açılışı yapıldı

17 Nisan 2017 Pazartesi 22:36
Kız izciler için yeni tesis
 Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın eşi Meral Akıncı, Lefkoşa’da faaliyet gösterecek olan Güner Nejat Kız İzci Tesisleri’nin açılışını yaptı.
Meral Akıncı, izcilik kurumunun önemli olduğunu belirterek, çocuklara insan ve doğa sevgisini, öz kontrolü, öz güveni, öz saygınlığı öğrettiğine dikkat çekti.
Meral Akıncı, “Bu açılışı, özellikle benim onursal başkanlığım altında olması bana ayrı bir onur verdi. Sevdiğim bu camianın bir temsilcisi olarak sizlerle birlikte olmanın onurunu ve sevgisini yaşıyorum” dedi.
İzciliğin; din, dil, ırk ayırımı olmadan yapıldığını ve herhangi bir siyasi hareketin aracı olmadığını belirten Meral Akıncı, “Bizim kız izci örgütümüz, sadece eğitim amaçlı bir hareket olarak başladı. Örgütümüz bir sivil toplum örgütüdür. Uzun yıllardır devam eden bu çalışmalar, çocuklar ve gençlere yönelik doğa sevgisi ve dünya barışına katkıda bulunmak için bir eğitim süreci olarak devam ediyor” diye konuştu.
İzcilikte çocuklara, insan ve doğa sevgisi ve özgüvenin aşılandığına dikkat çeken Meral Akıncı, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bu hareketin gerek KKTC’ye gerek bölgemize gerekse de dünyaya kendiyle barışık bireyler yetiştireceğine yürekten inanıyorum. Kıbrıs’ta izcilik İngiliz döneminde başlamış, 1960’ta dönemin Cumhurbaşkanı Makarios’un eşi olmadığı için, Dr. Fazıl Küçük’ün eşi Süheyla Küçük himayelerinde yürütülmüştü. 1963’ten sonra bir duraklama yaşandı. KKTC’de, özellikle Cumhurbaşkanlığı şemsiyesi altında ve Güner Nejat’ın önderliğinde bu örgüt hayata geçirildi. Dönemin Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın eşi Aydın Denktaş bu görevi üstlendi. Güner hanımın da burada önemli bir etkisi olduğunu ve bunu bugüne kadar taşıdığını biliyorum. Bu açılışı yaptığım için oldukça mutluyum. Size hayırlı uğurlu olsun. Daha güzel başarılara imza atmanızı diliyorum.”

TAK
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
ARŞİV