banner47

banner32

banner5

banner33
20 Ağustos 2017 Pazar

banner46

"Kızılay Derneği’ne destek çıkılmadı”

Özyiğit, Kuzey Kıbrıs Türk Kızılay Derneği'ne Hükümetin destek vermediğini söyledi

09 Ağustos 2017 Çarşamba 23:19
 Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit, Kuzey Kıbrıs Türk Kızılay Derneği'nin, sahip olduğu kan bağış aracının kullanımı için desteğe ihtiyaç olmasına rağmen, Hükümet’in bu konuya destek vermediğini iddia etti.

Özyiğit, Kuzey Kıbrıs Türk Kızılay Derneği Genel Başkan Ahmet Ulubay ve Genel Sekreter Kemal Buba’yı kabul etti.

TDP Genel Merkezi'ndeki görüşmede, Kuzey Kıbrıs Türk Kızılay Deneği Başkanı Ahmet Ulubay kan ihtiyacını karşılama yönünde yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.
TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, kan ihtiyacı konusunun ülkenin en önemli sorunlarının başında geldiğini belirterek, gerek Meclis'teki yasa tasarısı, gerekse de kan ihtiyacının karşılanması yönünde yapılan çalışmalarla ilgili TDP olarak gerekli desteği vereceklerini vurguladı. 

Hayati öneme haiz kanın düzenli ve sürekli toplanabilmesinde devlete çok önemli sorumluluk düştüğünü söyleyen Özyiğit, kan toplama konusunda Kuzey Kıbrıs Türk Kızılay Derneği'nin sahip olduğu aracın kullanımı için desteğe ihtiyaç olmasına rağmen, Hükümet’in bu konuya destek vermediğini iddia etti.
Özyiğit, aracın kullanımının sağlanması konusunda, ilgili makamların dernekle temasa geçip sorunu çözmeleri çağrısında bulundu. 

TAK
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
ARŞİV