banner47

banner25

banner5

banner33
20 Eylül 2017 Çarşamba

banner46

Mağusa’ya modern Perşembe Pazarı

Gazimağusa Belediyesi’nin Perşembe Pazarı Düzenleme Projesi’nde sona gelindi

17 Mayıs 2017 Çarşamba 17:24
Mağusa’ya modern Perşembe Pazarı
  Gazimağusa Belediyesi, halka daha iyi koşullarda ve çağdaş bir yapıyla hizmet vermek için kapsamlı olarak hazırladığını belirttiği Perşembe Pazarı Düzenleme Projesi’nde sona gelindiğini bildirdi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, üretici ve tüketiciyi buluşturan çok önemli bir ticaret noktası olan Perşembe Pazarı’nın betonarme yapısı tamamlanarak, çatı örtüsünü taşıyacak çelik aksamların montajı ile çalışmalar devam ediyor. Proje, çatı işlerinin ve zemin kaplamalarının yapılmasının ardından Temmuz 2017’de tamamlanacak. 

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, belediyenin Proje Şubesi ekibiyle şantiye alanında incelemelerde bulundu.

Kent ekonomisine hatırı sayılır katkı yapan pazar yerinin çağdaş bir yapıyla yenilenmesi için hazırlanan proje kapsamında, 6150 metre karelik üzeri kapalı alanda, aydınlatma, elektrik sistemi kurulacak ve yağmur suyu drenaj kanalları yapılacak. 

ARTER: “GAZİMAĞUSA’YA YAKIŞAN BİR PERŞEMBE PAZARI ORTAYA ÇIKIYOR”

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter yatığı konuşmada, Pazar yeri Düzenleme Projesi’nin, göreve geldiği günden beri üzerinde yoğun bir şekilde çalıştıkları Gazimağusa için önemli bir proje olduğunu, üretici ve tüketiciyi buluşturan Perşembe Pazarı’nın vatandaşın ihtiyaçlarını karşıladığı bir merkez olduğunu, projenin planladıkları gibi ilerlediğini ve Temmuz ayı sonunda projenin tamamlanacağını söyledi. 

Alt yapının yapılması ve üstünün kapatılması ile hem güneşten hem yağmurdan insanların etkilenmeyeceği ve şehre yakışan bir Perşembe Pazarı’nın ortaya çıkacağını vurgulayan Arter, projenin 300’e yakın stant kapasitesine sahip olduğunu, modern stantlarda elektrik bağlantısı da olacağını ifade etti. 

Park yeri ihtiyacı da göz önüne alınarak yaptıkları düzenlemeyle 150 araçlık park yerinin bitmek üzere olduğu bilgisini de veren Arter, projenin yapılmasında müteahhit şirkete, belediyenin mimar mühendislerine ve emeği geçenlere teşekkür etti. 
TAK
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
ARŞİV