banner47

banner25

banner5

banner33
23 Ağustos 2017 Çarşamba

banner46

Maraş konusu ertelendi iddiası

Rum basını, kapalı bölge Maraş’ın açılması konusunun şu an için ertelendiğini iddia etti

11 Ağustos 2017 Cuma 21:58
Maraş konusu ertelendi iddiası
 Rum basını, Maronitlerin KKTC’deki bazı köylerine geri dönmelerine imkan sağlanması amacıyla KKTC’de başlatılan çalışmaların ilerlemekte olduğunu belirterek dün KKTC Cumhurbaşkanlığı’nda konuya ilişkin gerçekleştirilen toplantıya geniş yer verdi.

Politis gazetesi: “Marontiler İçin Plan Üzerinde Çalışıyorlar – Askerin De Katıldığı ‘Teknik Komite’ Kurdular” başlıkları altında manşet ve iç sayfalarından geniş yer verdiği haberinde, KKTC makamlarının Maronitlerin KKTC’deki köylerine geri dönemlerini sağlayacak çalışmaları ilerlettiğini, dün bu konuyla ilgili Cumhurbaşkanlığında toplantı gerçekleştirildiğini yazdı.

Gazete, kapalı bölge Maraş’ın açılması konusunun “şu an için ertelenmesine” karşın Maronitlerin köylerine geri dönmelerini sağlayacak çalışmaların ileri götürüldüğünü, bu çerçevede bir teknik komitenin de kurulduğunu aktardı.

Haberde ayrıca, Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş’ın KKTC basınına yaptığı açıklamalara yer verildi ve Denktaş’ın “komitenin uzlaşmazlıkları çözeceğini” vurguladığı da belirtildi.

Diğer gazeteler ise konuya ilişkin haberlerini şu başlıklarla yansıttılar:Haravgi: “Maronitlerin Dönüşünün Planlanmasına Başlandı”.Alithia: “Maronitler Beklemede”. 

Fileleftheros: “Serdar Denktaş’ın Ritminde – Akıncı’nın Yakın Çalışma Arkadaşının Gözetiminde Komite Kuruldu – Maronitleri Kıbrıs Türk Yönetimi Altına Gelmeye Çağırıyorlar”.

TAK
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
ARŞİV