banner47

banner32

banner5

banner33
22 Eylül 2017 Cuma

banner46

Meclis sil baştan yenileniyor

Meclis Genel Kurul Salonu, modern bir altyapı oluşması amacıyla tadil ediliyor. 877 bin TL’ye mal olacak proje kapsamında duvar kaplamaları, halılar, koltuklar, masalar değişecek elektrik altyapısı, ses sitemi yenilenecek

24 Ağustos 2017 Perşembe 20:06
Meclis sil baştan yenileniyor
 Cumhuriyet Meclisi Genel Kurul Salonu, günümüz şartlarına uygun daha modern bir altyapı oluşması amacıyla tadil ediliyor.

Cumhuriyet Meclisi Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, Geçtiğimiz yıl “Meclis Engel Değildir Projesi”ni hayata geçiren ve bu kapsamda engelli vatandaşların Meclis’e ulaşımını sağlayan Cumhuriyet Meclisi Başkanlığı, bu yılki proje kapsamında Genel Kurul Salonu’nu engelli milletvekillerine göre düzenliyor. Genel Kurul Salonu’ndaki yeni düzenleme; engelli bir milletvekilinin seçilmesi veya seçildikten sonra engelli olması durumunda görevini yapabilmesine olanak sağlayacak.

MİKROFON SİSTEMİ DE YENİDEN...

Kayıt ve canlı yayınlarda büyük sorun teşkil eden mikrofon sistemi de yeniden düzenleniyor. Mevcut yapıda, yerinden konuşma yapan milletvekillerinin, masalarda mikrofon sistemi olmadığı için, gerek canlı yayınlarda gerekse kayıt esnasında sesinin duyulmasında büyük sorun yaşanıyordu. Proje kapsamında her masaya mikrofon konulacak ve böylelikle ses düzeninin daha kaliteli olması sağlanacak.

ISI İZOLASYONU...

Meclis Genel Kurul Salonu’nun ısı izolasyonu da yeniden düzenlenecek ve böylelikle ısıtma ve soğutmadaki kayıplar da önlenerek tasarruf sağlanacak.

“Meclis Engel Değildir Projesi”nin ikinci ayağını oluşturan ve 2017 yılında projesi tamamlanarak aynı yıl bütçesi onaylanan proje; bu yıl Merkezi İhale Komisyonu tarafından ihaleye çıkılarak uygulamaya kondu.Proje, Planlama ve İnşaat Dairesi tarafından yürütülüyor.İhalesi tamamlanan tadilat projesinin 28 Eylül’e kadar bitmesi bekleniyor.
TAK
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
ARŞİV