banner47

banner25

banner5

banner33
21 Eylül 2017 Perşembe

banner46

ÖDEB projesi başlıyor

YDÜ’nün iştirakçi olarak yer aldığı ÖDEB projesi başlıyor

15 Temmuz 2017 Cumartesi 02:51
ÖDEB projesi başlıyor
 Yakın Doğu Üniversitesi’nin İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün özel gereksinimli bireylerin eğitsel değerlendirilmesi ve tanılanmasında ortak yürüteceği “Özel Eğitim Değerlendirme ve Eğitim Bataryası (ÖDEB)” projesi kapsamında, ÖDEB yetkilileri Yakın Doğu Üniversitesi’ne ziyaret gerçekleştirdi.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ÖDEB Büyük Adım İstanbul projesi kapsamında gerçekleştirilen ziyaret sırasında, ÖDEB yetkilileri, Yakın Doğu Üniversitesi Özel Eğitim Bölümü akademisyenleri ile projenin materyal geliştirme ve formatör eğitimleri süreci için fikir görüş alışverişinde bulundu.

Yapılan görüşmelerde, gerek özel eğitim sınıflarında ve gerekse özel eğitim okullarındaki öğretmenlerin işini nasıl kolaylaştırmayı planlandığı, eksikliklerin giderilmesi ile özel eğitim öğretmenleri ve adayların becerilerini arttırmak için bir yol haritası çıkarma çalışması yürütüldüğü belirtildi.

Yakın Doğu Üniversitesi’nin iştirakçi olarak yer aldığı projede, özel eğitim sınıflarında görevli öğretmenlerin bilgi ve tecrübelerinin geliştirilmesini sağlayan eğitimler verecek. Bataryanın geliştirilmesi için Özel Eğitim Bölümü, proje için gerekli akademik donanımı sağlayacak.

ÖDEB projesi, özel ihtiyaç sahibi şahısların eğitim değerlendirmesi ve tanımlanmasında standardizasyonu sağlamak, malzeme eksikliğini gidermek, uygulayıcı personelin mesleki becerilerini geliştirip, eksik ve hatalı değerlendirmeleri en aza indirmeyi amaçlıyor.
ÖDEB yetkilileri yaptıkları görüşmeler sonrasında, Yakın Doğu Üniversitesi İnovasyon ve Bilişim Teknolojileri Merkezi, Hayvan Hastanesi, Araba Müzesi ile Yakın Doğu  Hastanesini gezerek yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldılar. 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
ARŞİV