banner47

banner25

banner5

banner33
21 Eylül 2017 Perşembe

banner46

PATATES BEDELLERİ ACİLEN ÖDENMELİ

Patates Üreticiler Birliği, Toprak Ürünleri Kurumu’nun Mayıs ayında üreticiden aldığı bin ton civarındaki ilkbahar ürün patates bedellerinin acilen ödenmesini istedi

17 Eylül 2015 Perşembe 17:11
PATATES BEDELLERİ ACİLEN ÖDENMELİ
 Patates Üreticiler Birliği, Toprak Ürünleri Kurumu’nun Mayıs ayında üreticiden aldığı bin ton civarındaki ilkbahar ürün patates bedellerinin acilen ödenmesini istedi.

Birlik Başkanı Ahmet Yeşilada yaptığı yazılı açıklamada, yılda iki defa patates üreten üreticilerin sonbahar patates ekiminin devam ettiği bugünlerde hala daha ilkbahar ürünü bedellerinin ödenmemesinin, büyük moral bozukluğuna sebep olduğu kaydedildi.

Yeşilada, “Üretici geçmiş üretimdeki borçlarını ödeyemediği için yeni kredi alıp sonbahar ürünü patates ekimi için gerekli girdileri karşılayamaz duruma düşmüştür” ifadelerini kullandı.

Ahmet Yeşilada, üreticinin bir yandan gerekli finansmanı bulamazken, diğer yandan da ailesini geçindirebilmek ve okulların açıldığı bugünlerde çocuklarını okul için hazırlayamamakla karşı karşıya kaldığını söyledi.

Patatese dönüm başına 3 yüz TL’lik Doğrudan Gelir Desteği taleplerine hala daha olumlu bir cevap alamadıklarını kaydeden Yeşilada, hükümetin üreticiyi gözden çıkardığını savundu.

Hükümetin bu tutumu gözden geçirerek, üretici kesime hak ettiği desteği vermesi gerektiğini dile getiren Yeşilada, hükümetin acil hükümeti ödemek için gerekeni yapmasını talep etti.


TAK
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
ARŞİV