banner47

banner25

banner5

banner33
20 Ağustos 2017 Pazar

banner46

“Şeriatın gelişine hazırlık yapılıyor”

TKP Yeni Güçler temsilcisi Ali Gulle, şeriatın gelişine hazırlık yapılmaya çalışıldığını belirtti

09 Ağustos 2017 Çarşamba 23:23
“Şeriatın gelişine hazırlık yapılıyor”
TKP Yeni Güçler ve BKP temsilcilerinden oluşan heyet KTÖS’ü ziyaret etti.

TKP Yeni Güçler Başkan Yardımcısı Mehmet Davulcu ziyarette yaptığı konuşmada, ülkenin yangın yeri gibi olduğunu savunarak “Her taraftan her sektörden sorun fışkırıyor sorunsuz yer yok” dedi.

Eğitim alanının tamamında sorun olduğunu ileri süren Davulcu, “Atatürk Öğretmen Akademisi (AÖA) konusu bile ısıtılıp ısıtılıp yeniden gündeme getiriliyor” dedi.
AÖA’ya uzun yıllardır çeşitli saldırılar yapıldığını ancak Kıbrıs Türk halkının her saldırıda AÖA’yı sahiplendiğini anlatan Davulcu, AÖA’nın birkaç kalem darbesiyle ortadan kaldırılamayacak kadar önemli bir değer olduğunu belirtti.

Kıbrıs Türk toplumu için öğretmenin çok önemli bir yeri olduğunu bu nedenle bile AÖA’nın çok değerli olduğunu ifade eden Davulcu, öğretmenlerin bu ülkede toplumsal mücadelenin her adımında topluma öncülük yapmış bir meslek grubu olduğunu vurguladı.

Davulcu, toplumun ne öğretmenini ne de öğretmen yetiştiren kurumunu kimseye kaptırmak niyetinde olmadığını söyleyerek, kendilerinin de TKP Yeni Güçler ve BKP olarak bu konuda taraf olduklarını ve her şekilde AÖA’nın ve öğretmenlerin yanında yer alacaklarını ifade etti.

Davulcu, TKP Yeni Güçler ve BKP’nin uzun zamandır güç birliği yolunda çalışma yaptıklarını ve oldukça mesafe kat ettiklerini söyleyerek, solda en geniş siyasi birlikteliği sağlamak için yola çıktıklarını hatırlattı.

BKP temsilcisi Yusuf Akama ise, öğretmenlere destek ve güç birliği için sendikada olduklarını belirterek, TKP Yeni Güçlerle de uzun zamandır görüştüklerini ve belli bir olgunluğa ulaştıklarını söyledi.

GULLE

TKP Yeni Güçler temsilcisi Ali Gulle de, AÖA’nın kapatılmak istenmesinin temelinde TC’de yaşanan laikliğin ortadan kaldırılmasına dönük girişimler sonucunda burada da şeriatın gelişine hazırlık yapılmaya çalışılması bulunduğunu savundu.
AÖA’nın kapatılmasının ideolojik bir yaklaşım olduğunu iddia eden Gulle, bir süredir şariat için hazırlık yapıldığını savunarak örnekler verdi.

 

TAK
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
ARŞİV