banner47

banner25

banner5

banner33
22 Ağustos 2017 Salı

banner46

Türkiye’de kaçtı, KKTC’de mahkum oldu

Türkiye’de 6 yıl hapse mahkum edilen ve bir haftalık iznini kullandığı sırada sahte kimlikle KKTC’ye kaçan ve burada sahte kimlikle yakalanan Metin Çevik, iki yıl hapis cezasına çarptırıldı

19 Nisan 2017 Çarşamba 01:11
Türkiye’de kaçtı, KKTC’de mahkum oldu
Türkiye’nin Hatay ilinde, mazot ve sigara kaçakçılığı suçundan 6 yıl hapse mahkûm edilen ve yarı açık cezaevindeyken, bir haftalık şartlı iznini kullandığı sırada KKTC’ye başkasının kimliğiyle kaçan Metin Çevik hakkındaki dava dün karara bağlandı. Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde  “Sahtelenmiş resmi evrakı tedavüle sürme”, “sahte davranışla kayı temini” ve “başkasının kimliğine bürünme” suçlarından yargılanan sanık 2 yıl hapse mahkûm edildi.

Sanık hakkında verilen kararda olgulara değinildi. Kararda, sanığın İlyas Güç adına düzenlenmiş TC kimlik kartı ile 11 Temmuz 2016 tarihinde, Girne Turizm Limanı’ndan giriş yaptığı, görevli muhaceret polisine konu nüfus cüzdanını ibraz ederek başkasının kimliğine büründüğü ve sahte davranışla kayıt temin ederek KKTC’ye giriş yaptı belirtildi. Ağır ceza heyeti kararında sanığın Türkiye’de hükümlü tutuklu olduğu yarı açık cezaevindeyken, 1 hafta şartlı izni kullandığı sırada bu suçları işlediğine de değindi. Heyet, sanığın işlediği suçların ciddiyetine vurgu yaparak, sanığı yargılandığı davalardan suçlu bulup 2 yıl hapis cezasına çarptırdıklarını açıkladı.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
ARŞİV