banner47

banner32

banner5

banner33
20 Eylül 2017 Çarşamba

banner46

YDÜ İlaç Danışma Merkezi hizmette

YDÜ Klinik Eczacılık İlaç Danışma Merkezi, 7 gün 24 saat ilaç danışmanlık hizmeti veriyor.

16 Mayıs 2017 Salı 17:16
YDÜ İlaç Danışma Merkezi hizmette
 Yakın Doğu Üniversitesi Klinik Eczacılık İlaç Danışma Merkezi’nin, 7 gün 24 saat ilaç danışmanlık hizmeti vereceği duyuruldu.

Sağlık profesyonelleri, hastalar ve halk dilediği zaman ilaçların kullanımı ve etkileşimleri ile ilgili bilgileri İlaç Danışma Merkezi’nden alabilecekler.

Halkın ilaç kullanımı ile ilgili doğru, güncel, kapsamlı ve hızlı bilgilendirme ile danışmanlık hizmeti verilecek İlaç Danışma Merkezi’ne cep telefonu ve sabit telefondan 1313 kısa hattından ulaşılabilecek. Vatandaşlar, kullandıkları ilaçların yan etkileri, doz alımı, yanlış kullanım, zehirlenme, çoklu ilaç kullanımında olası etkileşimler, hamilelik ve emzirme döneminde ilaç kullanımı ile ilgili merak ettikleri bilgileri İlaç Danışma Merkezi’ne sorabilecek.

İLAÇLARIN KULLANIMI VE ETKİLEŞİMLERİNE İLİŞKİN  BİLGİLER VERİLİYOR

Türkiye ve Kuzey Kıbrıs’ta klinik eczacılık eğitimi tarihinde mihenk taşı olarak nitelendirilen merkezde, doz danışmanlığı,  ilaç kaynaklı yan etkiler, kontrendikasyonlar ve uyarılar, ilaç etkileşimleri (ilaç-ilaç, ilaç-besin, ilaç-bitkisel ürün), uygun formülasyon seçimi, gebelik ve emzirme döneminde ilaç kullanımı, endikasyon dışı ilaç kullanımı, bitkisel ürünler, ilaç saklama koşulları hakkında bilgiler veriliyor.

AKILCI İLAÇ KULLANIMI İÇİN MERKEZE DANIŞMA ÇAĞRISI YAPILDI

Yakın Doğu Üniversitesi Klinik Eczacılık Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Bilgen Başgut, “Medikal hata reçeteleyenden değil reçetelenenden kaynaklanır ve bu da ilaçtır” diyerek, ilacı en iyi bilen uzman kişi olarak, bu hataların önlenmesinde ve ilaca bağlı problemlerin giderilmesinde, hastanın ilaçla tedavisinin yönetiminde hekimle ve diğer sağlık profesyonelleriyle omuz omuza çalışmak ve en iyi donanımla hizmet vermek için, Klinik Eczacılık İlaç Danışma Merkezi’ne başvurmaya davet etti.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
ARŞİV