banner47

banner25

banner5

banner33
21 Eylül 2017 Perşembe

banner46

“YDÜ’yü İskele’ye de istiyoruz”

Eğitim Bakanı Berova’yı ziyaret eden İskele Belediyesi heyeti, YDÜ’nün İskele’ye yatırım yapabilmesi için aldıkları meclis kararını iletti ve bu konuda destek istedi

13 Temmuz 2017 Perşembe 00:44
“YDÜ’yü İskele’ye de istiyoruz”
İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu, Asbaşkan Mahmut Yılmazoğluları ve meclis üyeleri İldeniz Elbasan ile Sefa Kurukafa Milli Eğitim Bakanı Özdemir Berova ile Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu’nu ziyaret etti. Ziyaretin gündemini İskele'nin özlemini duyduğu üniversite konusu oluşturdu.

 Başkan Sadıkoğlu ziyarette, İskele'nin uzun yıllardır eğitim, ekonomik,kalkınma ve sosyo-kültürel açıdan ihtiyaç duyduğu bir üniversiteye kavuşturulması amacıyla kısa bir süre önce Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. Günsel ile yaptıkları görüşme ve bölge halkının beklentileri doğrultusunda yatırım yapabilmesine yönelik taleplerini yineleyerek bu konudaki
almış oldukları meclis kararlarını ve kararlılıklarını paylaştılar. 

İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlı ve Meclis Üyeleri ziyaretlerinde 5 Haziran 2017 tarihinde yapmış oldukları meclis toplantısında oybirliği ile almış oldukları kararlarını ifade ederek, Yakın Doğu Üniversitesi'nin İskele Bölgesi'nde yatırım yapabilmesi ve faaliyet göstermesi arzusunda olduklarını belirttiler. Son alınan bakanlar kurulu kararı sonrasında İskele'ye üniversite kurulmasına olanak sağlayacak girişimlerinin  sonuç verdiğini görmenin kendilerini son derece memnun ettiğini belirtti. 

İSKELE SONUNDA HAK ETTİĞİ DEĞERİ BULACAK

Ziyaretlerde konuşan Başkan Sadıkoğlu şunlara yer verdi: “Belediye olarak gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerde ciddi adımlar atmış bulunmaktayız. Son olarak meclis üyelerimiz ile birlikte 22 Mayıs ve 7 Haziran tarihlerinde, YDÜ Kurucu Rektörü Dr. Suat Günsel’e yapmış olduğumuz ziyaretler, İskele’ye bir üniversite kurulması yönünde kaybetmeye başladığımız umutlarımızı bir kez daha filizlendirmiştir. Nitekim Yakın Doğu Üniversitesi ile yapmış olduğumuz görüşme, İskelemize bir üniversite kazandırılması konusunda, ilk kez bu kadar ciddi bir adım atıldığını göstermiştir” dedi. 

Bakanlar Kurulu kararının da bu açıdan önemli olduğuna dikkat çeken Başkan Sadıkoğlu, kendilerinin Yakın Doğu Üniversitesi'nin gelmesinden yana aldıkları meclis kararını bir kez daha hatırlatarak almış oldukları kararı iletti.

TAK
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
ARŞİV