banner47

banner32

banner5

banner33
23 Ağustos 2017 Çarşamba

banner46

Kanser hastalarına YDÜ umudu

Kanser hastalarının muayene ücretleri YDÜ tarafından karşılanacak.

01 Şubat 2017 Çarşamba 21:22
Kanser hastalarına YDÜ umudu
 Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nde, kanser hastalarının medikal onkoloji muayene ücretleri artık Yakın Doğu Üniversitesi tarafından karşılanacak.  

Ülkemizde artan kanser hastalıklarının tanı ve tedavisi için gerekli teknolojik donanım ile güçlü hekim kadrosunu biraraya getiren YDÜ Hastanesi, bugünden itibaren geçerli olmak üzere medikal onkoloji polikliniği doktor muayene ücretlerini artık YDÜ’nün karşılayacağını açıkladığı bildirildi. Böylelikle hastalar, medikal onkoloji polikliniğinde ücretsiz olarak muayene olabilecek.  

KANSER HASTALARINA MUAYENE VE TEDAVİ ÜCRETLERİNİN KARŞILANMASINDA BÜYÜK DESTEK!

Kanser hastaları ve hastalıkları konusunda duyarlı, ülkemiz insanına fayda sağlama amacıyla çaba gösteren YDÜ Hastanesi ile KKTC Sağlık Bakanlığı ve Kanser Hastalarına Yardım Derneği arasında bir süre önce gerçekleştirilen işbirliğiyle, KKTC’de ikamet eden KKTC vatandaşı onkoloji hastalarının, talep etmeleri halinde ve ilaçların KKTC Sağlık Bakanlığı’ndan temin edilmesi suretiyle, kemoterapi tedavilerini YDÜ Hastanesi’nden almaları sağlanmıştı.  

Bu uygulamayla birlikte Yakın Doğu Üniversitesi ve Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi tarafından dün alınan kararla, hastaların tedavi bedelleri çok yüksek olan hastalıkla mücadele ederken, ekonomik yönden de rahatlatılması ve hastaların adamızda tek olan medikal onkologdan hizmet almasının sağlanması amaçlanıyor.

Onkoloji hastalarının yurtdışına gitmek zorunda kalmadan, YDÜ Hastanesi’nde, alanında uzman hekimler tarafından tedavi hizmeti almasının önünü açan KKTC Sağlık Bakanlığı YDÜ Hastanesi işbirliği protokolü, teşhisin kamu veya özel sağlık kurumunda konulduğuna bakılmaksızın Sağlık Bakanlığı’nın onayı alınmak suretiyle, tedavilerini YDÜ Hastanesi’nde gerçekleştirilebilmelerini sağlıyor.  

Böylece hastalar, kamu veya üniversite hastanesi medikal onkologları tarafından reçetelenmiş tedavi protokollerine ilişkin ilaçların, Sağlık Bakanlığı’na ait Genel Ecza Deposu’ndan tedarik edilmesi suretiyle, YDÜ Hastanesi’nde kemoterapi tedavisi görebiliyor.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
ARŞİV