banner47

banner32

banner5

banner33
23 Ağustos 2017 Çarşamba

banner46

Ronaldo'nun kazancı dudak uçuklattı

Ronaldo geçen yıl toplam 227.3 milyon Euro (834 milyon TL) kazandı. Portekizli futbolcunun günlük kazancı 2.28 milyon TL

10 Aralık 2016 Cumartesi 16:43
Ronaldo'nun kazancı dudak uçuklattı

Vergi kaçırmakla suçlanan Cristiano Ronaldo'nun bağlı bulunduğu menajerlik şirketi, Real Madridli yıldız oyuncunun 2015 yılındaki toplam kazancını açıkladı. Basınla paylaşılan belgeye göre; Ronaldo geçen yıl toplam 227.3 milyon Euro (834 milyon TL) kazandı. Portekizli futbolcunun günlük kazancı 2.28 milyon TL'ye geliyor.

Cristiano Ronaldo, Britanya Virgin Adaları'ndaki offshore hesaplarda 150 milyon Eurosaklayıp vergi kaçırmakla suçlanıyordu. İspanyol basını, yıldız oyuncuya 9 yıl hapis cezası verilebileceğini öne sürüyordu. Haberler üzerine; Ronaldo'nun bağlı bulunduğu menajerlik şirketi, yıldız oyuncunun 2015 yılındaki toplam kazancını kamuoyuyla paylaştı.

Basına gönderilen resmi belgeye göre; Ronaldo geçen yıl tam 227.3 milyon (834 milyon TL) Euro kazandı. Belgede Ronaldo'nun bu paranın sadece 23.5 milyon Euro'sunu (86 milyon TL) İspanya'da kazandığının altı çizildi. Belge, günlük kazancı yıldız oyuncunun ne kadar vergi ödediğini ise göstermiyor.

Şirket yetkilileri belgeyi yayımlamalarına gerekçe olarak İspanyol vergi müfettişleri ile tam bir işbirliği içinde olmalarını gösterdi. İspanyol yetkililerin, Ronaldo'nun ülke içindeki mal varlığı ve kazancıyla ilgili düzenli olarak bilgilendirildiğini vurgulayan yetkililer, yıldız oyuncunun vergi kaçırdığını kesin bir dille reddetti.

Cristiano Ronaldo da geçtiğimiz günlerde endişeli olup olmadığını sorusuna "Sadece saklayacak bir şeyi olan korkar. Endişelenmemi gerektirecek hiçbir şey yok" yanıtını vermişti.

Hürriyet
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
ARŞİV