banner47

banner32

banner5

banner33
23 Ağustos 2017 Çarşamba

banner46

11 yıl sonra acı tesadüf

Muğla'daki kazada hayatını kaybedenlerin cenaze törenleri vardı. Ölen 24 kişiden bazıları, düzenlenen törenlerin ardından toprağa verildi

14 Mayıs 2017 Pazar 23:23
11 yıl sonra acı tesadüf
Muğla'nın Marmaris ilçesinde meydana gelen kazada ölen 24 kişi son yolculuklarına uğurlandı.

İzmir Adli Tıp Kurumunda yapılan kimlik tespitinin ardından bazı cenazeler ailelerine teslim edildi. Ailelerinin cenazeleri alırken gözyaşlarına hakim olamadıkları görüldü.

Kazada hayatını kaybeden Selda Altay, Hatice Güllü, Ayşe Kolcu, Mübeccel Dedeoğlu, Mükerrem Salcan, Ayşe Nur Namlı Arkan ve Serpil Kaldırımcı için Buca Eyüp Sultan Cami'nde öğle namazının ardından cenaze töreni düzenlendi.

Eyüp Sultan Camisi'nin avlusuna ilk olarak getirilen Selda Altay'ın (41) naaşının başında, annesi Mürüvet Kalkan, "Evladımı kaybettim" diyerek ağladı.
Altay'ın ikiz kızları Sude ve Buse Özdemir'in 11 yıl önce babalarını da bir trafik kazasında kaybettikleri öğrenildi. Cenaze namazı kılınanlardan Serpil Kaldırımcı'nın da Selda Altay'ın görümcesi olduğu kaydedildi.
Kazada yaşamını yitirenlerden Ayşenur Namlıarkan'ın oğlu Cumhur Namlıarkan ve yakınları tabuta sarılarak öptü.
Öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından kazada hayatlarını kaybedenlerin naaşları omuzlarda taşınarak cenaze araçlarına konuldu.
Cenazeler daha sonra Gökdere, Kaynaklar ve Buca Yeni mezarlıklarında toprağa verildi.

"ANNELER GÜNÜNDE BENİ YALNIZ BIRAKTIN"

17 yaşındaki lise öğrencisi Melisa Şele'nin cenazesi ise İzmir'in Menderes ilçesinde toprağa verildi. Melisa Şele'nin cenazesi Kaynaklar Mezarlığı'ndan alınarak Kadifekale'ye Hava Şehitleri Camisi'ne götürüldü. Menderes Belediyesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 3. sınıf öğrencisi olan Şele için burada tören yapıldı.
Tören sırasında sinir krizi geçiren ve yakınları tarafından sakinleştirilmeye çalışılan Melisa Şele'nin annesi Abide Şele, ağıtlar yaktı. 
Gözyaşı döken Abide Şele'nin "Anneler Günü'nde beni yalnız bıraktın Melisa. Doymadım sana Melisam. Niye bırakıp gittin beni? Daha gelinlik giydirecektik sana kızım. Sen benim nefesimdin, kurban olsun sana annen" şeklindeki feryadı yürekleri dağladı. 
Kılınan namazın ardından Şele'nin cenazesi, Menderes ilçesine götürülerek Ahmetbeyli Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Kaza kurbanlarından Gülizar Kılıç (52) için Uzundere Cemevi'nde tören düzenlendi. Cenaze aracıyla cemevine getirilen Kılıç'ın naaşı yakınlarının omzunda taşınarak musalla taşına konuldu. Tabutun getirilmesi sırasında Gülizar Kılıç'ın kızları Özge ile Deniz, fenalık geçirdi.
Törene Kılıç'ın yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kılıç'ın naaşı, Alevi dedelerinin yaptığı dualar, helallik alınması ve cenaze namazının ardından omuzlarda cenaze aracına taşındı.
Kılıç'ın cenazesi Uzundere Mezarlığı'nda defnedildi. 
7 AY ÖNCE ANNEANNE OLMUŞTU
Bu arada 2 çocuk annesi Gülizar Kılıç'ın, geziye kazada yaşamını yitiren akrabası Leman Kılıç ile katıldığı öğrenildi.
Kılıç'ın 52 yaşında olmasına rağmen üniversite sınavlarına hazırlanan 21 yaşındaki kızı Deniz için çalışmaya devam ettiği, psikolog olan kızı Özge'nin de yaklaşık 7 ay önce anne olduğu belirtildi.

EŞİYLE BİRLİKTE CAN VERDİ

Eşi Münire Güler ile hayatını kaybeden 57 yaşındaki Habil Güler, toprağa verildi. Habil Güler'in naaşı, yakınları tarafından morgdan alındıktan sonra Buca ilçesindeki Yeşil Cami'ye getirildi.
Cenazenin getirilişi sırasında Güler'in yakınları gözyaşı döktü, ağıtlar yaktı. Kazada babalarını ve üvey annelerini kaybeden Kevser Cinkaya ile Elif Güler'i, yakınları teskin etmeye çalıştı.
Güler'in cenazesi, öğle namazının ardından Kaynaklar Mezarlığında defnedildi. Bu arada Güler'in aynı kazada hayatını kaybettiği eşi Münire Güler'in, ailesinin isteği üzerine Bornova ilçesinde ikindi namazı sonrası toprağa verileceği öğrenildi.

SON SÖZLERİ "BİTTİK" OLMUŞ

Kazada hayatını kaybeden midibüsün şoförü 33 yaşındaki Armağan Sertbaş da Kaynaklar Mahallesi Mezarlığı'nda toprağa verildi. Cenazeye midibüs şoförünün babası Şakir Sertbaş, yakınları ile İzmir Vali Yardımcısı Cemil Özgür Öneği ve çok sayıda vatandaş katıldı. 
Gözü yaşlı baba Sertbaş, oğlunun söz verdiği için geziye sürücü olarak gittiğini belirterek, ''Biz onunla arkadaş gibiydik. İki tane çocuğu vardı. Arabayı, çocukları bize mi bıraktın? Ne yapayım ben arabayı parayı?" diye feryat etti. 
Kayınbiraderi Armağan Sertbaş'ın yasal olarak fabrika ve öğrenci servisi işi yaptığını ve uzun süredir servis şoförlüğü yaptığı için iyi araç kullandığını anlatan Hüseyin Karataş (48) da kazanın nasıl olduğunu anlayamadıklarını söyledi.
Kazadan yaralı kurtulan kayınbiraderinin eşi Duygu Sertbaş'ı hastanede ziyaret ettiğini anlatan Karataş, kaza anında Armağan Sertbaş'ın, eşine en son "Bittik." dediğini söylediğini aktardı.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
ARŞİV