banner47

banner25

banner5

banner33
21 Eylül 2017 Perşembe

banner46

Başarılı öğrencilere gezi ödülü

Sivil Savunma’nın düzenlediği Fotoğraf, Afiş, Şiir, Kompozisyon ve Kısa Film Yarışmaları’nda derece alan ve derslerinde başarılı olan öğrenciler için “Türkiye Kültür Gezisi” gerçekleştirildi

12 Temmuz 2017 Çarşamba 23:47
Başarılı öğrencilere gezi ödülü
Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı’nın, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile koordineli olarak, 2016-2017 eğitim yılında düzenlediği "Fotoğraf, Afiş, Şiir, Kompozisyon ve Kısa Film Yarışmaları"nda derece alan ve derslerinde başarılı olan öğrencilere yönelik düzenlenen “Türkiye Kültür Gezisi” sona erdi.

Sözkonusu gezi, öğrencilerin ders kitaplarında öğrendikleri tarihi ve kültürel konulardaki bilgilerini, yerinde görüp pekiştirmelerini amaçladı.
Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı’ndan görevli personelin de bulunduğu toplam 45 kişilik kafilenin katıldığı gezi 03-10 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirildi. Türkiye Kültür Gezisi programı çerçevesinde; Ankara, Eskişehir, Bursa, Çanakkale, Edirne ve İstanbul'un tarihi ve kültürel yerleri ziyaret edildi.

Kafilenin gezi programı süresinde ziyaret ettiği yerler şöyle:
Ankara'da; Anıtkabir, Türkiye Büyük Millet Meclisi, Anadolu Medeniyetler Müzesi, Rahmi M. Koç Müzesi, Hamam Önü, Mehmet Akif Ersoy Müze Evi, Hacı Bayram-ı Veli Meydanı Çarşısı ve Camii.
Ankara Polatlı'da; Alagöz Karargahı Müzesi, Dua Tepe, Sakarya Zafer Anıtı, Sakarya Şehitliği.
Eskişehir'de; Porsuk Çayı, Odun Pazarı ve Yılmaz Büyükerşen Bal Mumu Heykeller Müzesi, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilim Deney Merkezi ve Sabancı Uzayevi.
Bursa'da; Tophane, Heykel, teleferikle gezinti, hayvanat bahçesi.Çanakkale'de; Truva Atı, Aynalı Çarşı, Çimenlik Kalesi, Nusret Mayın Gemisi, Gelibolu yarım adasındaki şehitlik ve savaş alanları.
Edirne'de; Balkan Şehitliği, Osmanlı Sıhhi Müzesi, Şükrü Paşa Tarabyası, camilerin gezilmesi, Tunca ve Meriç Nehirleri.
İstanbul'da; Harbiye Askeri Müzesi, Topkapı Sarayı, Sultan Ahmet Meydanı, Dolmabahçe Sarayı ve tekne ile Boğaz turu.
Türkiye Kültür Gezisi dün, akşam yemeğinden sonra Ercan Havaalanı’na varışın ardından, öğrencilerin ailelerine teslim edilmesiyle son buldu.

TAK
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
ARŞİV