banner47

banner32

banner5

banner33
21 Eylül 2017 Perşembe

banner46

Erdoğan gözyaşlarını tutamadı

Beştepe’de 15 Temmuz Şehitleri Anma Programı düzenlendi. TC Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz'da iki evladı şehit olan babanın oğullarına yazdığı şiiri okuduğu sırada gözyaşlarına hakim olamadı

13 Temmuz 2017 Perşembe 17:40
Erdoğan gözyaşlarını tutamadı
Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde 15 Temmuz Şehitleri Anma Programı düzenlendi. TC Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz'da iki evladı şehit olan babanın oğullarına yazdığı şiiri okuduğu sırada gözyaşlarına hakim olamadı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde 15 Temmuz Şehitleri Anma Programı'nda konuşuyor.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

''Konuşmamın başında 15 Temmuz gecesi şehit olan kardeşlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet diliyorum. Gazilerimize sağlıklı ve huzurlu bir hayat diliyorum. Tankların zırhlı araçların askeri kamyonların önüne dikilen her bir kardeşimize şükranlarımı sunuyorum. Onlara bu ülkenin sahipsiz olmadığını gösteren her bir kardeşime şükranlarımı sunuyorum. İçeri girerken bir haber aldım Çukurca'da kahraman askerlerlerimiz 8 tane teröristi öldürdüler. 0nlara da şükranlarımı ifade ediyorum. Bizim askerimiz pilotumuz bunun için vardı işte bu görevini yapıyor. Birilerinin gelmeye ayaklarının varmadığı yer değil burası. Burası sizin eviniz.

Bu fakirin canını alınca 80 milyonluk Türkiye'yi teslim alacaklarını sandılar. Ne diyor Yunus; 'Ten fanidir can ölmez, gidenler geri gelmez, Ölür ise ten ölür, canlar ölesi değil. Gevhersiz gönüllere yüz bin söz söyler isen, Hak'tan nasip olmasa nasip alası değil.' Bu alçaklar o gece kendilerince her şeyi hesap etmişler sadece Allah'ın hesabının tüm hesapların üzerinde olacağını düşünememişler.''

Törende duygusal anlar da yaşandı. O gece iki oğlu şehit olan Ali Oruç programda çocuklarına yazdığı şiiri okudu. O anlarda, Cumhurbaşkanı Tayyio Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan gözyaşlarına hakim olamadı.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
ARŞİV