banner47

banner25

banner5

banner33
20 Ağustos 2017 Pazar

banner46

TSK’ya yeni kuvvet komutanları

YAŞ kararlarına göre TC Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na Yaşar Güler atandı. Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na Hasan Küçükakyüz getirildi. Deniz Kuvvetleri Komutanı ise Adnan Özbal oldu

02 Ağustos 2017 Çarşamba 19:00
TSK’ya yeni kuvvet komutanları
 TC Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na Yaşar Güler atandı. Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na Hasan Küçükakyüz getirildi. Deniz Kuvvetleri Komutanı ise Adnan Özbal oldu. 

YAŞ kararlarına göre; 6 general ve amiral bir üst rütbeye yükseltildi. 8 generalin görev süresi 1 yıl uzatıldı. 61 albay amiral ve generalliğe yükseltildi. 168 albayın da görev süresi 2 yıl uzatıldı.

TC Başbakanı Binali Yıldırım başkanlığında Çankaya Köşkü'nde toplanan Yüksek Askeri Şura, 4 saat sürdü. Toplantıda Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri komutanları değişti. Cumhur başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın YAŞ kararlarını onaylamasının ardından Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın kameraların karşına geçti ve yeni komuta kademesini açıkladı.  Kalın'ın açıklamalarından satır başları: 

30 Ağustos 2017 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; 
6 General ve Amiral üst rütbeye, 61 albay ise general/amiralliğe terfi etti. 8 generalin görev süreleri bir yıl, 159 albayın görev süreleri ise 2 yıl süre ile uzatıldı.

30 Ağustos 2017 tarihinden geçerli olmak üzere;

Kara Kuvvetleri Salih Zeki Çolak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Bülent Bostanoğlu, hava Kuvvetleri Komutanı Abidin Ünal görev sürelerini tamamlamışlardır. Kendilerine başarılar diliyoruz.

Kara Kuvvetleri Komutanı Yaşar Güler

Deniz Kuvvet Komutanı Adnan Özbal

Hava Kuvvetleri Komutanı Hasan Küçükakyüz

YAŞ kararlarıyla ilgili diğer kararlara ilişkin ayrıntılar Milli Savunma Bakanlığı’nın resmi internet sitesinde yayınlanacaktır.

6 GENERAL VE AMİRAL BİR ÜST RÜTBEYE YÜKSELTİLDİ

Yüksek Askeri Şura toplantısı kararlarına göre, 6  general/amiral bir üst rütbeye, 61 albay ise general/amiralliğe terfi etti. 8  generalin görev süreleri bir yıl, 168 albayın görev süreleri ise 2 yıl uzatıldı.

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, gerçekleştirilen Yüksek Askeri Şura toplantısında, Türk Silahlı Kuvvetlerinde  görevli general/amiral ve albaylardan bir üst rütbeye yükseltilecekler, görev  süresi uzatılacaklar, kadrosuzluk ve yaş haddinden emekliye sevk edileceklerin  durumları karara bağlandı.

Buna göre, 30 Ağustos 2017 tarihinden geçerli olmak üzere 6  general/amiral bir üst rütbeye, 61 albay ise general/amiralliğe terfi etti.  Kararla 8 generalin görev süreleri bir yıl, 168 albayın görev süreleri ise 2 yıl  süre ile uzatıldı.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
ARŞİV